Tag: дрон

dji-spark

DJI го презентираше Spark, новиот минијатурен дрон кој ќе го посака да го има секој

Во текот на последните шест месеци најголемиот тренд во индустријата со дронови е намалувањето на големината за истите да бидат што повеќе преносливи и достапни. Денеска DJI го претстави својот најнов дрон, the Spark, мини дрон што тежи 2,7кг. Како што направи компнијата со Mavic Про, и овој пат успеа до воведе еден тон моќни карактеристики во овој мал дрон. Освен понудата на повеќе карактеристки, друга работа е што DJI […]

samsung-dron

Samsung работи на нов Дрон

Најновите Сознанија за наскоро новиот Самсунг Дрон Самсунг Дронот ќе има стабилни 8 Камери кои ќе овозможува да снимате истовремено исто така и на сите страни и да менувате помеѓу камерите. Со вашиот Паметен Мобилен ќе може да имате контрола врз Дронот и врз камерите. Вградени сензори со кои самиот дрон се ѓи одкрива пречките за […]

dji-matrice-200-210-rtk-4

Новиот “MATRICE 200/210” од светско познатата фирма “DJI”

  Новиот Матрис 200 / Матрис 210 има мотори со високи перформанси во комбинација со 17 инчи перки кои обезбедуваат стабилен лет во силни ветрови. Новиот систем за напојување со две батерии автоматски ги загрева батериите кога се лета во температури под нулата. Затворениот дизајн обезбедува водоотпорност, така што ќе може да се лета во широк спектар […]