%d0%b0%d1%98%d1%84%d0%be%d0%bd

iPhone 8 / iPhone 8 Plus сознанија

Најновите сознанија за iPhone 8 i iPhone 8 плус, без “Home” дугме. Копчето Home, постои се разбира, функционира само преку екранот со 3D допир. На левиот ќош од мобилниот е Немо копче и контрола на јачина на звук. На дното се ноѓаат два звучници за стерео звук и новиот USB C и без штекче за слушалки. Слушалките […]

samsungqledtv

Новиот Самсунг телевизор “Samsung QLED” 2017

QLED ТВ обезбедува најдобар квалитет на Samsung слика – како никогаш досега. Иновација на нови метал квантни точки е да го вклучите светлото во совршена боја, додека Q HDR 1500 и Q контраст работат во хармонија да ви дадат ултимативни детали и убаво впечатлив контраст во ден или ноќ. Без зависност од местоположбата на гледање во телевизорот, широкиот […]

самсунгС8С8+

Нови сознанија за новиот “Samsung S8 i S8+”

Новиот Самсунг Галакси С8 има паметен сјај светлина на прстенот околу објективот на главната задна двојна камера. Исто така и своја глас асистентка. Snapdragon 830 процесор од фирмата Qualcomm, и дисплејот се очекува да биде голем и рабовите заоблени.                   Најдобро информираниот прислушкувач Evan Blass го потврди […]

dji-matrice-200-210-rtk-4

Новиот “MATRICE 200/210” од светско познатата фирма “DJI”

  Новиот Матрис 200 / Матрис 210 има мотори со високи перформанси во комбинација со 17 инчи перки кои обезбедуваат стабилен лет во силни ветрови. Новиот систем за напојување со две батерии автоматски ги загрева батериите кога се лета во температури под нулата. Затворениот дизајн обезбедува водоотпорност, така што ќе може да се лета во широк спектар […]

ces-2017-sign

Најдоброто од CES 2017

Секоја година на CES(Consumer Electronics Show) технолошки компании од цел свет покажуваат какви се нови прозводи има, со кој се покажува и развитокот на технологијата во изминатите години. На CES 2017 се појавија доста интересни работи, од кои LG претставија нов 4K HDR OLED телевизор со дебелина од само 2.57mm, Panasonic го претставија GH5, исто така […]

yi-technology-4k-front-e1483797820325

YI 4K+ е првата акциона камера во светот која снима 4K/60p

На CES 2017 излегоа некои навистина жешки најави, како што беше и многу очекуваниот Panasonic GH5, за кои што можете да прочитате повеќе на нашиот пост тука, а сега Кинеската технолошка компанија YI ја претстави 4K + акционата камера – која што се случува да биде првата акциона камера во светот што е способна за снимање […]

screen-shot-2017-01-04-at-18-52-44-e1483556012239

Panasonic GH5 Претставен! Официјални карактеристики и снимки

Сте чекале 3 години и сте ги штеделе вашите тешко заработени пари, но сега чекањето заврши. Panasonic само што го претстави долгоочекуваниот GH4 наследник – Panasonic GH5. Новите функции вклучуваат 4K внатрешно снимање на 10bit 4: 2: 2 до 30fps (24 и 25p исто така се поддржани), 4K/60p (сепак ова е повеќе компресирано 8bit 4: […]

front-and-back

Новите Nokia телефони ќе бидат достапни само за кинескиот пазар

Новите модели на Nokia кои беа претставени на CES 2017 за жал доаѓаат единствено под брендот Nokia, но нема да бидат произведени од овој фински производител. Правата за брендот Nokia ги има друга финска компанија HMD. Тоа секако не значи дека телефоните се лоши, но секако претходното искуство со Nokia не е гарант како претходно. […]

1

Дали се ова снимки од новиот Panasonic GH5 снимани во 4K/60p? Плус нови слики од GH5

Пред еден ден беа објавени некои фотографии кои протекоа на познатиот јапонски блог Nokishita на кои се покажува она што тие го нарекуваат првите фотографии од новиот Panasonic GH5 кој се вели дека ќе биде откриен на 4-ти јануари на прес конференцијата на Panasonic во Лас Вегас на почетокот на CES 2017 година. Еве како […]