Category: Дронови

20160920222038

GoPro го повлекува KARMA дронот и подарува HERO5 Black заради проблемите

Годината на GoPro не им тргна баш најдобро? Минатиот месец, набргу по започнувањето со продажба на нивниот многу очекуван KARMA дрон, компанијата издаде повлекување поради проблем со напојувањето на KARMA дроновите што би можело да дојде до паѓање од небо. Колку ова ужасно и да звучи, GoPro целосно ќе им ги врати парите на оние […]

dji-phantom-4-rev-10

Барате дрон? – Најдобрите дронови за фотографи

Во 2010 година, пазарот на беспилотни летала експлодира со лансирањето на првиот дрон, Parrot AR.drone. Но, сега постојат стотици беспилотни летала и камера системи од кој да изберете, и тоа е безбедно, лесно и се достапни по релативно ниска цена за да правите воздушни фотографии. Сакате дрон што нуди сигурен избор од страна на фотографија […]

screen-shot-2016-11-15-at-23-07-55-e1479254093997

DJI Inspire 2 претставен со 5K Raw Camera

DJI само што го претстави новиот Inspire 2, со нова камера што е способна да снима 5K RAW! Подобрен систем за избегнување пречки, и повеќе напредни карактеристики од кога било досега. Тоа е вид на страшно колку брзо воздушната фотографија се разви во последните две години и како опасно блиску сме до реалноста да беспилотни […]

dji_matrice_600_pro_01

DJI го престави зајакнатиот Matrice 600 PRO Hexacopter

Може да се сеќавата на претходната изјава на DJI напрвена порано во април на овогодишниот NAB кога компанијата го престави својот flagship hexacopter Matrice 600 заедно со гимбалот Ronin-MX. Најновата верзија на следната генерација на систем со 6 пропелери Matrice 600 PRO кој само што беше преставен на светот се базира на карактеристиките на неговиот […]

large_5701b711-4924-449b-a90c-d1b8aded81ce

DJI претстави Pro верзија од својот Phantom 4 дрон

Inspire не беше единствената DJI линија kojа доби освежување на настанот во Лос Анџелес. Phantom линијатa на компанијата, исто така, се освежи, со претставување на Phantom 4 Pro. Како и Inspire 2, освежениот модел доаѓа со подобрени спецификации како што се: подобрено избегнување пречки, импусли со инфрацрвена светлина кои избегнуваат објекти од двете страни, исто […]

dobby-7

Dobby е мал дрон, но со големи карактеристики

Dobby дронот е мал. Тој е доволно мал да се вклопи во вашиот џеб. Евтин во споредба со своите конкуренти, и спремен со функции како што се: 4K видео снимање, стабилизатор на сликата, гест контрола и следење цел. Dobby дронот од компанијата Zerotech е сега на располагање за $ 399 во САД и AU$ 599 […]