Category: Дронови

Mavic Air

Dji Mavic AIR “UNFOLDS”

DJI MAVIC AIR     На потрошувачите беспилотни летала на DJI не беа видени вистински ажурирања за сегментот Mavic од почетокот на лансирањето на Mavic Pro во октомври 2016 година. Следната еволутивна надградба беше Mavic Platinum, кој содржеше до 4dB намалување на бучавата за полетување и слетување, како и подобрено време на летање до 30 […]

mavic-pro-2

DJI Mavic Pro 2

DJI Mavic Pro 2: Овие подобрувања би можеле да се очекуваат   DJI Mavic Pro е несомнено еден од најпопуларните модели на “quadrocopter” досега. На крајот на минатата година, беше претставена Склоплива камера-беспилотно летало – но веќе е време да се размислува за можни подобрувања и веќе размислува за DJI Mavic Pro 2, дури и […]

dji-spark

DJI го презентираше Spark, новиот минијатурен дрон кој ќе го посака да го има секој

Во текот на последните шест месеци најголемиот тренд во индустријата со дронови е намалувањето на големината за истите да бидат што повеќе преносливи и достапни. Денеска DJI го претстави својот најнов дрон, the Spark, мини дрон што тежи 2,7кг. Како што направи компнијата со Mavic Про, и овој пат успеа до воведе еден тон моќни карактеристики во овој мал дрон. Освен понудата на повеќе карактеристки, друга работа е што DJI […]

Витус Лајт

Запознајте го новиот компактен “VITUST Lite”

VITUS Lite – интелегентен и пренослив   VITUS Lite ви открива еден нов свет на лет, топ дрон со конфигурација и можност за преклопувачка конструкција. Сателитскиот систем за позиционирање со двоен модул ги обезбедува безбедноста и стабилизацијата на летот. 4K воздушната камера, 1080P HD видео системот за пренос и 28 минутно времетраење на летот ја […]

дји спарк

“DJI Spark” гласини и датум на издавање

  Оваа недела интернетот е преплавен со гласините за сосема ново беспилотно летало. Никогаш не срамежлив на иновациите, DJI се појави за да биде на работ на ослободување на нов “Quadcopter” кодно име “MM1A”, кој многумина се сомневаат, дека ќе биде новиот “DJI Spark” или малиот “DJI MAVIC”. ШТО Е “DJI SPARK”? Дали е тоа […]

dji naocari

DJI очила за “Mavic Pro FPV”

  DJI очила за “Mavic”, што е следно? На 27 септември, беше објавен новиот “Mavic”. Но, тоа не беше единственото нешто за што би биле возбудени. DJI, исто така, го објави почетокот на нов производ. DJI очила. Погоден за носење, безжични видео очила кои ви даваат во живо HD видео извор за она што го гледате […]

samsung-dron

Samsung работи на нов Дрон

Најновите Сознанија за наскоро новиот Самсунг Дрон Самсунг Дронот ќе има стабилни 8 Камери кои ќе овозможува да снимате истовремено исто така и на сите страни и да менувате помеѓу камерите. Со вашиот Паметен Мобилен ќе може да имате контрола врз Дронот и врз камерите. Вградени сензори со кои самиот дрон се ѓи одкрива пречките за […]

карма

GOPRO KARMA COPTER + HERO5 BLACK

Излезе во продажба “стариот” нов Дрон на GoPro Повеќе од само еден обичен Дрон, стабилното снимајне е возможно на дронот и од Рака со истата опрема. Ултра компактниот Карма е секогаш и во секое време во ваша близина со тоа што може да се здипли во секое време во лесениот, комфорен ранец. Летањето никогаш не било […]

dji-matrice-200-210-rtk-4

Новиот “MATRICE 200/210” од светско познатата фирма “DJI”

  Новиот Матрис 200 / Матрис 210 има мотори со високи перформанси во комбинација со 17 инчи перки кои обезбедуваат стабилен лет во силни ветрови. Новиот систем за напојување со две батерии автоматски ги загрева батериите кога се лета во температури под нулата. Затворениот дизајн обезбедува водоотпорност, така што ќе може да се лета во широк спектар […]

airselfieforbw

Запознајте го AirSelfie – Најмалиот ултра-пренослив дрон во светот

Искрено, јас не сум сосема сигурен за што тип на апликации овој геџет може да се користи, и покрај примарната цел за сликање на автопортрети-селфиња и снимање кратки HD видео снимки. Но, доволно интересно е што, само по една недела од почетокот на проектот од кога беше лансиран на kickstarter, тој успеал да собере над […]