Author: Mit Josifoski

карма

GOPRO KARMA COPTER + HERO5 BLACK

Излезе во продажба “стариот” нов Дрон на GoPro Повеќе од само еден обичен Дрон, стабилното снимајне е возможно на дронот и од Рака со истата опрема. Ултра компактниот Карма е секогаш и во секое време во ваша близина со тоа што може да се здипли во секое време во лесениот, комфорен ранец. Летањето никогаш не било […]

%d0%b0%d1%98%d1%84%d0%be%d0%bd

iPhone 8 / iPhone 8 Plus сознанија

Најновите сознанија за iPhone 8 i iPhone 8 плус, без “Home” дугме. Копчето Home, постои се разбира, функционира само преку екранот со 3D допир. На левиот ќош од мобилниот е Немо копче и контрола на јачина на звук. На дното се ноѓаат два звучници за стерео звук и новиот USB C и без штекче за слушалки. Слушалките […]

samsungqledtv

Новиот Самсунг телевизор “Samsung QLED” 2017

QLED ТВ обезбедува најдобар квалитет на Samsung слика – како никогаш досега. Иновација на нови метал квантни точки е да го вклучите светлото во совршена боја, додека Q HDR 1500 и Q контраст работат во хармонија да ви дадат ултимативни детали и убаво впечатлив контраст во ден или ноќ. Без зависност од местоположбата на гледање во телевизорот, широкиот […]

самсунгС8С8+

Нови сознанија за новиот “Samsung S8 i S8+”

Новиот Самсунг Галакси С8 има паметен сјај светлина на прстенот околу објективот на главната задна двојна камера. Исто така и своја глас асистентка. Snapdragon 830 процесор од фирмата Qualcomm, и дисплејот се очекува да биде голем и рабовите заоблени.                   Најдобро информираниот прислушкувач Evan Blass го потврди […]

dji-matrice-200-210-rtk-4

Новиот “MATRICE 200/210” од светско познатата фирма “DJI”

  Новиот Матрис 200 / Матрис 210 има мотори со високи перформанси во комбинација со 17 инчи перки кои обезбедуваат стабилен лет во силни ветрови. Новиот систем за напојување со две батерии автоматски ги загрева батериите кога се лета во температури под нулата. Затворениот дизајн обезбедува водоотпорност, така што ќе може да се лета во широк спектар […]